Zarządzenie nr 92 / 08
Burmistrza Miasta Kudowa-Zdrój
z dnia 30 kwietnia 2008 roku


w sprawie wprowadzenia Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów
w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju


Na podstawie art 30 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r . o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591. z późn. zm.), zarządzam, co następuje:


§1.


1. W celu optymalizacji procesów obiegu dokumentów i przepływu spraw pomiędzy pracownikami oraz komórkami organizacyjnymi z dniem 1 maja 2008 roku w Urzędzie Miasta Kudowie-Zdroju wprowadzam elektroniczny system obiegu dokumentów (ESOD) oparty na programie IntraDok.
2. Elektroniczny system obiegu dokumentów stanowi podstawę wymiany informacji, dokumentów elektronicznych i prowadzenia spraw w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju.
3. Dla usprawnienia pracy wprowadza się zasadę korzystania pomiędzy pracownikami z notatek wewnętrznych w programie IntraDok jako źródła przekazywania informacji.


§2.


1. Ilekroć w zarządzeniu będzie mowa o n/w pojęciach, należy przez nie rozumieć:
1) INTRADOK, SYSTEM – program do elektronicznego obiegu dokumentów wychodzących, wewnętrznych i przychodzących, prowadzenia spraw, urlopów, delegacji, rezerwacji, terminarzy i notatek wewnętrznych,
2) ADMINISTRATOR – osoba posiadająca najwyższy stopień uprawnień w systemie, mogąca zmieniać wszelkie ustawienia i zarządzać kontami użytkowników. Wykaz osób posiadających uprawnienia administratorskie zamieszczony jest w załączniku nr 1 pkt a,
3) OPERATOR – osoba skanująca, wprowadzająca i rejestrująca dokumenty
w systemie IntraDok. Wykaz osób posiadających uprawnienia operatorskie zamieszczony jest w załączniku nr 1 pkt b,
4) UŻYTKOWNIK - osoba korzystająca z systemu IntraDok.


§3.


Zasady obiegu dokumentów składanych w formie papierowej


1. Dokument wprowadzany jest do systemu poprzez skanowanie dokumentu papierowego.
2. Wprowadzenia dokumentu do systemu elektronicznego dokonują wyznaczeni pracownicy, którym przydzielono status operatora w ramach programu IntraDok.
3. Wprowadza się zasadę skanowania i rejestrowania w programie IntraDok wszystkich dokumentów składanych do Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju, z wyjątkiem dokumentów wymienionych w załączniku nr 1 pkt c.
4. Ustala się następującą ścieżkę obiegu dokumentu złożonego w formie papierowej:
1) Klient zewnętrzny składa dokumenty papierowe w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta.
2) Klient na prośbę może otrzymać potwierdzenie złożenia dokumentów wygenerowane w programie IntraDok lub w postaci datownika.
3) Pracownik z uprawnieniami operatora skanuje dokument, wprowadza do systemu i rejestruje go w programie IntraDok. Każdorazowo po zarejestrowaniu dokumentu w systemie IntraDok, operator wydrukuje kod kreskowy i oznaczy nim oryginał. Oznaczenia dokumentów poprzez niepowtarzalne kody kreskowe ma na celu szybsze wyszukanie w przyszłości danego dokumentu i powiązanych z nim spraw w IntraDoku.
4) W przypadku, gdy operator przesyła zarejestrowany dokument, który nie został w całości zeskanowany (np. dokumentacja projektowa, mapy), ma obowiązek w formie notatki zapisać jakie dokumenty nie zostały zeskanowane.    
5) Przekazywanie dokumentów do załatwienia powinno odbywać się zgodnie z zakresem zadań przypisanych do danego stanowiska pracy.
6) W ślad za przekazaniem dokumentu, osoby go przekazujące obowiązane są wskazać w programie IntraDok pracownika który powinien odebrać oryginał dokumentu złożony w formie papierowej (dot. zarówno operatora jak i użytkowników systemu ).
7) W celu odebrania dokumentu papierowego pracownik wskazany w programie IntraDok jako osoba której przekazano oryginał, zobowiązany jest udać się na stanowisko operatorskie aby odebrać oryginał.
8) Odpowiedzialność za dokument papierowy ponosi pracownik, który w programie IntraDok widnieje jako osoba posiadająca oryginał. Osoba przejmująca jest zobowiązana do potwierdzenia tego faktu w systemie.


§4.


Zasady prowadzenia spraw


1. Podstawowa praca na stanowisku odbywa się na dokumencie elektronicznym w ramach programu IntraDok.
2. Prowadzenie spraw odbywa się w ramach programu IntraDok. Sprawa istnieje od momentu nadania jej indywidualnego numeru z Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt.
3. Sprawy można zakładać na dwa sposoby:
1) na podstawie otrzymanych dokumentów,
2) nowe nie związane z żadnym otrzymanym dokumentem.
4. Do spraw należy załączać wszelkie wytworzone bądź powiązane dokumenty, inne sprawy i wszelkie inne elektroniczne informacje w postaci plików, e-maili i notatek.
5. Wszystkie sprawy prowadzone mają być w formie elektronicznej. Odpowiedzialność za kompletność dokumentacji sprawy prowadzonej elektronicznie ponosi pracownik, któremu przekazano oryginał sprawy.
6. W sytuacji gdy w sprawie funkcjonuje dokument papierowy, który nie ma swojego odpowiednika w formie elektronicznej, to wówczas pracownik, któremu przekazano oryginał sprawy zobowiązany jest przetworzyć dokument na formę elektroniczną i dołączyć go do sprawy prowadzonej w ramach programu IntraDok. W w/w przypadku można się zgłosić do operatora z prośbą o zeskanowanie dokumentu i bezpośrednie przesłanie w ramach systemu.
7. W ramach pracy na dokumencie istnieje możliwość przekazywania ich pomiędzy pracownikami w celach do: realizacji, weryfikacji, wglądu, zaopiniowania.
8. W ramach pracy na sprawie istnieje możliwość przydzielania do nich innych pracowników w celach: polecenie służbowe, do wglądu.
9. Można również nadać bądź zmienić użytkownika, który ma posiadać status osoby prowadzącej sprawę.
10. Czynności wykonywane w oparciu o pkt 7,8,9 wymagają określenia przez dokonującego czynności dlaczego przesyła dokument bądź przydziela do sprawy oraz jakich czynności oczekuje od wskazanego pracownika.
11. W sytuacji gdy w sprawie zachodzi konieczność wytworzenia dokumentu wychodzącego na zewnątrz w przypadku spraw, gdy klient zwrócił się do Urzędu Miasta  z dokumentem papierowym , to wówczas:
1) pracownik, któremu przekazano oryginał sprawy dołącza do niej projekt dokumentu w formie pliku elektronicznego,
2) przesyła plik w systemie do akceptacji do przełożonego,
3) po otrzymaniu elektronicznej akceptacji od przełożonego drukuje dokument i przekazuje do podpisu osobie uprawnionej,
4) po podpisaniu dokument z podpisami i pieczątkami przetwarzany jest na formę elektroniczną na stanowisku operatora i przesyłany pracownikowi, któremu przekazano oryginał sprawy ,celem dołączenia go do sprawy.
12. Pracownikowi któremu przekazano sprawę do realizacji zobowiązany jest czuwać nad prawidłowym prowadzeniem sprawy w formie elektronicznej. W tym celu powinien monitorować stan sprawy, terminy określone dla sprawy i dołączać wszelkie nowe informacje w wersji elektronicznej.
13. Zakończenie sprawy powinno zostać odpowiednio oznaczone w pozycji stan sprawy.
14. Użytkownik ma możliwość dokonania elektronicznej archiwizacji spraw.


§5.


Zasady obiegu dokumentów składanych w formie elektronicznej


1. Dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wprowadzany jest do systemu poprzez zarejestrowanie przez pracownika posiadającego status operatora.
2. Klient zewnętrzny przesyła dokument elektroniczny do Urzędu Miasta na skrzynkę podawczą.
3. Operator rejestruje dokument w systemie.
4. Dalszy tryb postępowania jest taki sam jak dla dokumentu w formie papierowej z wyjątkiem wskazywania osoby posiadającej dokument w formie papierowej.
5. Dokumenty wychodzące wytworzone w sprawie założonej na podstawie dokumentu elektronicznego są podpisywane przez osoby uprawnione kwalifikowanym podpisem elektronicznym i wysyłane do klienta w wersji elektronicznej.
6. Cała korespondencja z klientem odbywa się w formie elektronicznej z zachowaniem procedury podpisu kwalifikowanego.


§6.


PODPIS KWALIFIKOWANY I NIEKWALIFIKOWANY


1. Wszyscy użytkownicy systemu Intradok otrzymają karty krypograficzne z wgranymi indywidualnymi podpisami niekwalifikowanymi, których użyteczność jest ograniczona do systemu IntraDok i platformy RPI.
2. Karta służyć będzie do logowania się do systemu IntraDok. Zalogowanie do systemu bez karty i przypisanego do niej kodu PIN będzie niemożliwe.
3. Zastosowanie kart kryptograficznych wraz z podpisem niekwalifikowanym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzanych danych w systemie IntraDok.
4. Elektroniczny podpis niekwalifikowany w ramach systemu IntraDok jest równoważny własnoręcznemu podpisowi i ma służyć podpisywaniu dokumentów w wersji elektronicznej.
5. Wszystkie dokumenty wytworzone i wprowadzone do programu IntraDok muszą być podpisywane podpisem elektronicznym przez użytkowników i operatorów systemu.
6. Ewidencja wydanych kart z podpisem elektronicznym prowadzona jest przez Administratora Systemu IntraDok.
7. Za prawidłowe wykorzystanie i przechowywanie karty z podpisem odpowiedzialność ponosi pracownik, któremu kartę powierzono.
8. Za zgubienie, zniszczenie, uszkodzenie karty pracownik ponosi odpowiedzialność finansową stanowiącą równowartość kosztów wytworzenia nowej karty na które składają się: koszt zakupu nowej karty, koszt wgrania podpisu na kartę, koszty koniecznych przejazdów pomiędzy siedzibą Urzędu Miasta a biurem certyfikacyjnym.
9. Za udostępnianie jej innym pracownikom, właściciel karty ponosi odpowiedzialność porządkową.
10. Udostępnianie karty z podpisem elektronicznym osobom nie będącym pracownikami Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju stanowi ciężkie naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych.
11. Podpis kwalifikowany posiadają w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju osoby mogące podpisywać dokumenty wychodzące na zewnątrz. Wykaz osób posiadających podpis kwalifikowany stanowi załącznik nr 1 lit.d.
12. Osoby posiadające podpis kwalifikowany mogą podpisywać dokumenty w wersji elektronicznej i wysyłać je na zewnątrz.
13. Podpis kwalifikowany pod dokumentem w wersji elektronicznej jest w myśl prawa równoważny podpisowi własnoręcznemu.
14. Podpis kwalifikowany obowiązuje na terenie całego kraju. 


§7.



JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT I ZASADY ARCHIWIZACJI


1. Każde stanowisko pracy otrzymuje oznaczenie identyfikacyjne, które będzie używane przy nadawaniu znaku sprawie zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt. Wykaz oznaczeń stanowi załącznik nr 2.
2. Pracownicy są odpowiedzialni za:
1) prowadzenie w ramach stanowiska rejestrów spraw które zostały założone w oparciu o dokumenty złożone do Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju w formie papierowej,
2) ewidencjonowanie spraw wytworzonych w oparciu o dokumenty złożone w formie elektronicznej polegające odpowiedniemu oznaczeniu sprawy w rejestrze w sposób umożliwiający jej odszukanie w programie IntraDok,
3) archiwizowanie zrealizowanych spraw w wersji papierowej, zgodnie z instrukcją archiwalną
4) archiwizowanie zrealizowanch spraw w wersji elektronicznej, poprzez zmianę statusu sprawy z „zakończone” na „archiwalne”.


§8.


Wprowadza się zasadę, że pracownicy są informowani o sprawach, które ich dotyczą, wyłącznie za pośrednictwem programu IntraDok. W odniesieniu do pracowników nie pracujących w ramach programu IntraDok należy powiadomić ich przełożonego, który zobowiązany jest przekazać stosowną informację pracownikowi.


§9.


ZASTĘPSTWA


1. Zobowiązuje się pracowników do określania w systemie IntraDok osób ich zastępujących w przypadku ubiegania się o delegację czy urlop.
2. W przypadku zdarzeń nagłych uniemożliwiających wcześniejsze wyznaczenie zastępcy pracownik bądź jego przełożony zobowiązani są skontaktować się z pracownikiem posiadającym uprawnienia administratora celem ustalenia zastępstwa za nieobecnego pracownika.
3. Zastępcy powinni być wyznaczani zgodnie z opisami stanowisk i zakresami czynności. W wyjątkowych sytuacjach, wynikających z potrzeby zapewnienia sprawnego funkcjonowania komórki organizacyjnej, dopuszcza się wyznaczenie jako zastępcy innego pracownika.
4. W czasie trwającego zastępstwa, osoba zastępująca ma możliwość bezpośrednio ze swojego konta IntraDok przelogować się bez podawania haseł na konto osoby zastępowanej. Tylko podczas „aktywnego” zastępstwa jest taka możliwość. Osoba zastępująca ma ograniczony dostęp do konta zastępowanego. Wszelkie działania wykonane podczas zastępstw w IntraDok, są szczegółowo raportowane, co pozwala bardzo precyzyjnie wskazać wykaz wykonanych czynności na koncie osoby zastępowanej.
5. Pracownik wskazany jako zastępca za pracownika nieobecnego w pracy ma obowiązek logowania się w programie IntraDok, jako osoba zastępująca i pracować na dokumentach, sprawach i notatkach.
6. Za nie załatwienie sprawy, bądź zwłokę w jej załatwieniu wynikającą z niewiedzy spowodowanej brakiem logowania się jako zastępca odpowiedzialność ponosi pracownik, który został wyznaczony jako zastępca za pracownika nieobecnego.


§10.


PODRÓŻ SŁUŻBOWA


1. Wprowadza się obowiązek składania wniosków o skierowanie w podróż służbową odbywającą się na terenie kraju oraz ich rozliczanie w programie IntraDok poprzez moduł „Delegacje” .
2. Pracownik planujący udanie się w podróż służbową zobowiązany jest złożyć wniosek co najmniej 24 godziny przed planowaną godziną wyjazdu.
3. Nie otrzymanie informacji o zaakceptowaniu wniosku do planowanej godziny wyjazdu jest równoznaczne z brakiem zgody na wyjazd pracownika.
4. W sytuacjach wyjątkowych gdy pracownik otrzymał ustne polecenie wyjazdu w podróż służbową a nie mógł skorzystać z programu IntraDok, jest zobowiązany skontaktować się z pracownikiem posiadającym uprawnienia administratora celem wystawienia za niego wniosku.
5. Wnioskowanie o skierowanie w podróż służbową po za teren kraju jak i jej rozliczenie prowadzi się na dotychczasowych zasadach w oparciu o rejestr delegacji prowadzony w Sekretariacie Urzędu Miasta.
6. Obieg delegacji:
a) wypełnienie i zapisanie nowej delegacji,
b) w systemie delegacja przesyłana jest do osoby uprawnionej do akceptacji,
c) po otrzymaniu informacji o zaakceptowaniu wyjazdu, należy wydrukować polecenie wyjazdu z systemu i zabrać na wyjazd,
d) po powrocie z delegacji, należy rozliczyć koszty podróży służbowej i przekazać do zatwierdzenia w IntraDoku,
e) po zatwierdzeniu kosztów przez odpowiednią osobę, należy potwierdzić rozliczenie delegacji,
f) następuje zakończenie delegacji w systemie,
g) dla potrzeb rozliczeń finansowo-księgowych pracownicy zobowiązani są dostarczyć do Referatu Finansowo-Budżetowego wydruk rozliczonej elektronicznie i zatwierdzonej przez osoby kierujące delegacji (polecenie wyjazdu służbowego wraz z rachunkiem kosztów podróży).


§11.


URLOPY


1. Wprowadza się zasadę ubiegania się o urlop lub zwolnienie od pracy za pomocą programu IntraDok moduł „Urlopy”. Pracownik ma dostęp do informacji o aktualnym stanie przysługującego mu urlopu, zatwierdzonych czy anulowanych wnioskach urlopowych.
2. Ubiegając się o urlop pracownik zobowiązany jest złożyć stosowny wniosek za pomocą programu IntraDok co w przypadku zaakceptowania urlopu umożliwia automatyczne przyznanie osobie wskazanej jako zastępca uprawnień do logowania się na profil zastępowanego.
3. Wniosek o urlop pracownik zobowiązany jest złożyć z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.
4. Brak informacji o zaakceptowaniu wniosku o urlop przed planowanym rozpoczęciem urlopu oznacza brak akceptacji urlopu.
5. Po zaakceptowaniu urlopu pracownik zobowiązany jest przed rozpoczęciem urlopu wydrukować wniosek urlopowy, uzupełnić podpisy zastępcy i przełożonego a następnie dostarczyć wniosek pracownikowi ds. kadr.
6. W przypadku nieobecności wynikającej z zamiaru skorzystania z urlopu wypoczynkowego „na żądanie” pracownik zobowiązany jest skontaktować się z pracownikiem ds. kadrowych celem wprowadzenia odpowiedniej informacji do programu IntraDok. Pracownik ds. kadrowych zobowiązany jest poinformować przełożonego pracownika o zdarzeniu. Przełożony zobowiązany jest wskazać zastępcę za pracownika na okres jego nieobecności.
7. Zasady określone w pkt. 6 stosuje się także w przypadku nieobecności pracownika spowodowanej chorobą.
8. Pracownicy zobowiązani są wprowadzać w terminarzu „Urlopy” aktualne informacje dotyczące planów urlopowych oraz zaakceptowanych urlopów.
9. Przyjmuje się zasadę, że urlopy wypoczynkowe udzielane będą zgodnie z uzgodnionym planem urlopowym na dany rok. Pracownik, który chce zmienić termin wykorzystania urlopu powinien, po uzgodnieniu tego z przełożonym, zwrócić się do Burmistrza o wyrażenie zgody na wykorzystanie urlopu w innym terminie. O uzyskanej zgodzie pracownik zobowiązany jest poinformować pracownika ds. kadr. Brak informacji powodować będzie wystawienie wniosku urlopowego za pracownika.


§12.


TERMINARZE,


1. Dla sprawniejszego organizowania pracy własnej i pracy komórek organizacyjnych umożliwia się pracownikom korzystanie z terminarzy systemowych.
2. Pracownicy mogą tworzyć terminarze własne i udostępniać je innym pracownikom.
3. Terminarze powinny odzwierciedlać terminy spotkań oraz innych wydarzeń istotnych dla pracownika.
4. Pracownicy mogą dodawać do terminarzy prowadzone sprawy, co w powiązaniu z funkcją powiadomień umożliwia monitorowanie terminów ich załatwienia.


§13.


REZERWACJE


1. Na potrzeby zarzadzania będącymi w dyspozycji Urzędu Miasta przedmiotami, obiektami przeznaczonymi do użytkowania przez jego pracowników wprowadza się zasadę dokonywania rezerwacji w systemie IntraDok.
2. W systemie dostępna jest możliwość dokonania n/w rezerwacji:


lp przedmiot uprawnienia do rezerwacji  uprawnienia do rezerwacji dla innej osoby
1 Sala konferencyjna  wszyscy użytkownicy INTRADOK 
2 Sprzęt nagłaśniający wszyscy użytkownicy INTRADOK 
3 Sprzęt multimedialny wszyscy użytkownicy INTRADOK 


3. Istnieje możliwość wprowadzenia do systemu nowych przedmiotów, obiektów, które mogą być ogólno dostępne bądź ograniczone dla wybranej grupy pracowników.
 

§14.


INFORMACJE KOŃCOWE


1. Nie można z sytemu wykasować trwale dokumentów ani spraw. Próba usunięcia skutkuje przeniesieniem dokumentu bądź sprawy do katalogu „Usunięte”, z którego można przywrócić interesujący nas element do pierwotnej lokalizacji.
2. Do czasu wprowadzenia norm prawnych regulujących zasady postępowania z dokumentami w formie papierowej utrzymuje się istniejący obieg dokumentacji papierowej.
3. W katalogu publicznym (dysk F, folder wymiana) dostępne są instrukcje IntraDok dla użytkownika, operatora i administratora.
4. Osoby na stanowiskach kierowniczych kierujące lub nadzorujące podległych pracowników, mają możliwość kontroli dokumentów i spraw podwładnych. Z poziomu swojego konta w IntraDoku, mają możliwość sprawdzenia stanu i ilości załatwianych spraw i otrzymywanych dokumentów przez swoich podwładnych.


§15.


1. Zasady postępowania z dokumentami księgowymi określa odrębna instrukcja.
2. Zasady archiwizowania dokumentów określa odrębna instrukcja.
3. Zasady pracy na stanowiskach z uprawnieniami operatorskimi określa odrębna instrukcja.


§16.


Nadzór na wykonaniem zarządzenia powierzam Sekretarzowi Gminy.


§17.


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.


Burmistrz
Czesław Kręcichwost

 

Załącznik nr 1
   do Zarządzenia nr  92/ 08
Burmistrza Miasta Kudowa-Zdrój
z dnia 30 kwietnia 2008 roku


a) Osoby posiadające uprawnienia administratora programu IntraDok 
      w Urzędzie Miasta Kudow-Zdrój.
-     Andrzej Strycharz
-     Łukasz Żuliński


b) Osoby posiadające uprawnienia administratora programu IntraDok 
      w Urzędzie Miasta Kudow-Zdrój.
-     Renata Turchan
-     Magdalena Tyrawa


c)    Dokumenty wpływające do Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju, które nie 
       podlegają skanowaniu;
-     dokumenty wielkoformatowe,
-     korespondencja adresowana do Ewidencji Ludności oraz Urzędu Stanu
      Cywilnego z innych urzędów i instytucji,
-     korespondencja adresowana do Przewodniczącego Rady Miejskiej,
-     zawartości kopert ofert przetargowych,
-     oferty szkoleń,
-     zaproszenia,
-     reklamy.


d) Osoby posiadające podpis kwalifikowany w Urzędzie Miasta w Kudowie-
     Zdroju.
-    Czesław Kręcichwost- Burmistrz
-     Piotr Maziarz-  Z-ca burmistrza
-     Iwona Biernacik- Skarbnik Gminy
-     Barbara Kopeć -Sekretarz Gminy
-     Anna Kot -Kierownik Urzedu Stanu Cywilnego
-     Elżbieta Ubik – inspektor miejski
-     Ewa Żulińska- inspektor miejski
-     Irena Wiszowata- inspektor miejski
-     Jolanta Szpanier- inspektor miejski
-     Elżbieta Sawicka – inspektor miejski

 


Załącznik nr 2
do Zarządzenia nr  92 / 08
Burmistrza Miasta Kudowa-Zdrój
z dnia 30 kwietnia 2008 roku


Wykaz oznaczeń stanowisk w Urzędzie Miasta w Kudowie-Zdroju.

 

W skład Urzędu wchodzą następujące referaty :

1. Finansowo-Budżetowy                                                                    FB

2. Inwestycji i Funduszy Europejskich                                                 IFE
3. Ochrony Mienia                                                                               ROM
4. Kultury, Sportu i Promocji                                                                KSiP


5. Samodzielne stanowiska pracy do spraw :
5.1. Sekretarsko-kancelaryjnych                                                          SK
5.2. Obsługi Rady  Miejskiej                                                                 ORM
5.3. Obywatelskich i wojskowych                                                         OW
5.4. Ewidencji działalności gospodarczej                                             DG
5.5. Architektury i budownictwa                                                            AiB
5.6. Gospodarki nieruchomościami                                                      GN
5.7. Urząd Stanu Cywilnego i gospodarka mieszkaniowa                   USCiM 
5.8. Obsługi Prawnej                                                                            OP
5.9. Kadrowych i oświaty                                                                      KiO
5.10. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień                  PU       


Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Zarządzenie nr 92/08
Podmiot udostępniający informację:
Informację opublikował:Administrator Systemu
Data publikacji:24.11.2008 12:29
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Administrator Systemu
Data aktualizacji:24.11.2008 13:29
Liczba wyświetleń dokumentu: 249